ХЕКСАЛГИН СОЛ. 500 МГ/МЛ 20 МЛ

На склад
Код
29524
Описание

ХЕКСАЛГИН СОЛ. 500 МГМЛ 20 МЛ

Хексалгин понижава високата температура при деца и възрастни, намалява острата и силна болка. Съдържа метамизол. Бързо действащ.

Хексалгин e лекарствен продукт, принадлежащ към групата на пиразолоните, който се прилага при болка и повишена температура. Прилага се при остра и силна болка след нараняване или операция, колики (спастични болки в коремната област), други силни остри или хронични болки,при висока температура, която не се повлиява от друг вид лечение.

Подходящ за:

Възрастни и деца над 12 години.

За деца до 12 години продуктът трябва да се прилага само по лекарско предписание.

Винаги прочитайте листовката преди употреба!

Активни съставки:

Метамизол натрий (Metamizole sodium )500mg в 1ml (20 капки)

Дозировка:

13-14 години (46-53 kg): по 15-35 капки до 105 капки дневно

Възрастни и юноши над 15 години (над 53 kg): 20-40 капки до 120 капки дневно

При пациенти в старческа възраст дозата трябва да се намали. 

Предупреждения:

He приемайте Хексалгин, ако сте алергични (свръхчувствителни) към активното вещество метамизол, други пиразолони (напр. феназон, пропифеназон) или пиразолидини (напр. фенилбутазон, оксифенбутазон), както и към някоя от останалите съставки.

При бременност и кърмене трябва да се консултирате с Вашия лекар, преди употребата на  което и да е лекарство.

Едновременният прием на Хексалгин и хлорпромазин (лекарство за лечение на психични нарушения) може да доведе до понижаване на телесната температура (тежка хипотермия).

Препоръчително е болкоуспокояващите лекарства да не се приемат повече от 3 до 5 дни без да се консултирате отново с Вашия лекар

 

8,21 лв.