ИБУМЕНТОЛ ГЕЛ 50МГ/Г + 30МГ/Г 40ГР
Top of Form
ИБУМЕНТОЛ ГЕЛ 50МГ/Г + 30МГ/Г 40ГР/ IBUMENTHOL GEL 50MG/G + 30MG/G 40GR
Описание:
ИбуМентол е лекарство, което съдържа ибупрофен и левоментол. Ибупрофен принадлежи към група лекарства, наречени нестероидни противовъзпалителни средства. Те се използват за лечение на болка и повишена температура. Левоментол оказва противовъзпалително и обезболяващо действие. Подпомага действието на ибупрофен, оказва охлаждащ ефект при приложение върху кожата.
ИбуМентол гел се прилага за облекчаване на болката и възпалението при ревматични и мускулни болки вследствие изкълчвания, навяхвания и спортни травми.
Състав:
ИбуМентол 50mg/g+30mg/g гел / IbuMenthol 50mg/g+30mg/g gel
Ibuprofen /Levomenthol
В 1гр гел Ибупрофен 50 mg, Левоментол 30 mg
Другите съставки са: етанол (96 на сто), пропилей гликол, карбомер интерполимер, диизопропаноламин, пречистена вода
Начин на употреба:
- това лекарство трябва да се прилага единствено върху кожата;
- трябва да се избягва контакт с възпалена и наранена кожа;
- продуктът не трябва да се прилага в очите и в близост до тях, както и върху лигавици.
Препоръчителната доза е: Възрастни и деца над 12 години
Върху засегнатия участък 2-3 пъти дневно се нанася стьлбче от гела с размер 1-4 см. Интервалът между отделните приложения не трябва да бъде по-кратък от 4 часа. Продуктът не трябва да се прилага повече от 3 пъти дневно.
Деца под 12 години : Не се препоръчва приложението на продукта при деца под 12 години, поради отсъствието на данни за ефикасност и безопасност.
Ибупрофен-съдържащите лекарства трябва да се прилагат с повишено внимание при пациенти в напреднала възраст, поради повишена склонност към развитие на нежелани лекарствени реакции.
Пациенти с бъбречни и/или чернодробни заболявания
Лекарствата, съдържащи ибупрофен трябва да се прилагат във възможно най-ниската доза и за възможно най-кратък период от време. Необходима е консултация с лекар преди да започнете употребата на това лекарство.
Нежелани реакции:
Не използвайте ИбуМентол гел
- ако сте алергични към ибупрофен, левоментол или някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6);
- ако сте алергични към ацетилсалицилова киселина;
- ако сте имали астма, затруднено дишане или хриптене, хрема, кожни обриви, особено копривна треска (уртикария), след прием на ацетилсалицилова киселина, Други нестероидни противовъзпалителни средства или лекарства за облекчаване болка и повишена температура.
При поява на зачервяване, сърбеж, обриви трябва да прекъснете употребата на ИбуМентол, тъй като това могат да бъдат признаци на алергия. В тези случаи се свържете с Вашия лекар, който ще реши дали да продължите лечението.
Бременност, кърмене и фертилитет
Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство. Приложението на продукта при бременни жени трябва да бъде избягвано.
Ибупрофен се излъчва в малки количества в майчиното мляко. С оглед безопасността на кърмачето, продължителното приложение на продукта при кърмещи жени е нежелателно.
Шофиране и работа с машини
ИбуМентол гел не повлиява способностите за шофиране или работа с машини.
Допълнителна информация:
Bottom of Form
Доставка и плащане
Доставката в рамките на България се извършва с куриерски фирми Спиди, Еконт и BOX NOW, както и доставка с Глово, по избор на купувача. Цената за доставка се изчислява автоматично при поръчка.
С куриерска фирма Спиди до адрес на купувача или до офис на куриерската фирма.
С куриерска фирма Еконт до офис на куриерската фирма.
| Доставка до избрана аптека * | Безплатна |
| Покупка на стойност над 50евро с ДДС | Безплатна |
* Избраните аптеки са в гр. София, гр. Перник, гр. Елин Пелин и гр. Сливница
Доставка до избрана аптека:
- В случай, че изберете да получите поръчката си в избрана от Вас аптека Нове, заплащате стойността предварително онлайн с карта или по банков път без да дължите такса доставка.
- Наш служител ще се свърже с Вас за потвърждение на поръчката и информация дали е налична в аптеката. Ако продуктът е изчерпан в конкретната аптека, ще Ви бъде доставен там до 3 работни дни, за което ще бъдете уведомени предварително по телефон или мейл. Поръчаните в аптека продукти, се пазят в аптеката до 5 работни дни, след което се връщат обратно в склада на https://aptekanove.bg
- В случай на липсващ продукт в аптеки Нове 3(гр.Сливница), Нове 9(гр.Перник) и Нове 11(гр.Елин Пелин), доставката до аптеката може да отнеме до 7 работни дни
- Поръчки до аптека не се обработват през почивните дни. Поръчки, направени в петък няма как да бъдат подготвени за взимане от аптека в събота или неделя. Очаквайте потвърждение от колегите, когато поръчката Ви Ви очаква в аптеката.
Доставка до BOX NOW автомат
Цената за доставка до автомат на BOX NOW е 1,84евро с ДДС, независимо от стойността на поръчката. Поръчки, направени с Box Now се изпълняват в рамките на до 3 работни дни. Максималният размер на пратка, която се побира в кутия е: 36см х 45см х 60см и максимум 20кг. В случай, че пратката Ви е по-голяма, ще се свържем с Вас за промяна на доставчика. При поръчка до BOX NOW автомат можете да платите САМО онлайн на сайта ни https://aptekanove.bg, с карта или по банков път.
При поръчка с доставка до автомат на BOX NOW няма опция "Наложен платеж" с плащане в брой.
Доставка с Глово
Доставката с Глово се извъшва САМО през приложението и сайта на Глово. Условията за доставка са описани в раздел "Общи условия" на сайта на Глово и в приложенито на Глово.

