АЦЕФЕИН ТАБЛ. Х 10

Безплатна доставка за над 80 лв.
Код
49684
5,69 лв.

АЦЕФЕИН ТАБЛ. Х 10

Ацефеин е комбиниран лекарствен продукт с противоболково, температуропонижаващо и по-слабо изразено противовъзпалително действие. В комбинацията противоболковото действие на отделните съставки се усилва и се намаляват страничните ефекти, поради използване на по-ниски дози на съставките.

Ацефеин се използва за краткотрайно и симптоматично лечение на трудно повлияващи се от самостоятелно приложение на отделните съставки болки от различен произход като главоболие, мигрена, зъбобол;болки след травми и операции;остри ставни и мускулни болки (включително при възпалителни и дегенеративни заболявания на опорно-двигателния апарат);заболявания на периферните нерви - невралгии, неврити, радикулити, плексити;възпалителни процеси на горните дихателни пътища, протичащи с кашлица и повишена температура.


Подходящ за:

Възрастнии деца над 15 години

Винаги прочитайте листовката преди употреба!


Активни съставки:

Ацетилсалицилова киселина 250mg, Парацетамол 250mg, Кофеин 50mg, Кодеинов фосфат 10mg


Дозировка:

При възрастни и деца над 15 години обичайно се приема по 1 таблетка 3-4 пъти дневно. Максималната еднократна доза е 2 таблетки, а максималната дневна доза е 6 таблетки. Курсът на лечение е с продължителност не повече от 5-7 дни.


Предупреждения:

Не използвайте Ацефеин ако сте алергични (свръхчувствителни) към някое от активните или помощните вещества на продукта, ако сте алергични към нестероидни противовъзпалителни продукти, ако имате язва на стомаха и дуоденума, при наличие на кървене, при тежка бъбречна и чернодробна недостатъчност.                                      

При бременност и кърмене трябва да се консултирате с Вашия лекар, преди употребата на което и да е лекарство.

 

 

Напишете вашето мнение
Какво е Вашето мнение за:АЦЕФЕИН ТАБЛ. Х 10
Вашият рейтинг